عباس اقوامی/

6 بهمن؛ حماسه سرنوشت‌ساز مردم آمل برای انقلاب

تاریخ انتشار : شنبه - ۳۰ / دی / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
آملی که هر روزش دستخوش توطئه‌ها و تضعیف‌ها بود با حضور به‌موقع و بصیرت از خودگذشتگی توام با عزت و ایستادگی مردان و زنان استوار ماند.
6 بهمن؛ حماسه سرنوشت‌ساز مردم آمل برای انقلاب
 

به گزارش سفیر هراز، پیروان پیرجماران، لبیک گویان به امام زمان عصر انقلاب اسلامی در خلق حماسه اسلامی بهمن 60 بر عظمت و ولایت پذیری خویش مهر تائید زدند.

 

آملی‌های بصیر در شرایطی که عده‌ای از جوانان شهر در مناطق عملیاتی حضور داشتند، در یک شب شوم زمستانی چنان درس عبرتی به کسانی که فکر می‌کردند مردم آنها را همراهی می‌کنند تا با اشغال و تسلط بر آمل حمله به تهران و بخش‌هایی از مازندران را که در برنامه خود داشتند اجرایی کنند، دادند که در تاریخ ماندگار شد.

 

فریب خوردگان گروهک کمونیست مناطقی از جنگل‌های شمال به ویژه شهر هزار سنگر را با هدف تحرکات مسلحانه و جنگ شهری همراه با اقدامات غافلگیرانه انتخاب کردند که حمله به نقاطی از شهر آمل از طریق ایادی مزدور دشمنان قسم خورده در داخل و بیرون مرزها برای تحقیر و ضربه به جمهوری اسلامی خواب‌هایی دیدند.

 

شب پنجم بهمن با ورود حدود 100 نفر از خائنین وطن فروش و برادرکش به داخل شهر با همراهی یکی از مزدوران در یکی از منازل  نزدیک به منطقه درگیری، اجتماع و با تقسیم چند گروه مأموریت تصرف سپاه، بسیج، فرمانداری و دادگاه انقلاب را کلید زدند.

 

البته گروهی نیز ماموریت بستن جاده هراز را بر عهده گرفتند تا اینکه تهاجم به شهر، با شلیک آرپی جی آغاز شد؛ مهاجمان شاهد بودند همان مردم که قرار بود به فکر باطلشان آنها را همراهی و استقبال کنند تا صبح از شهر دفاع و اجازه تصرف شهر را به ضدانقلاب ندادند و یکی پس از دیگری آنها را به درک واصل و عده‌ای نیز دستگیر شدند.

 

آملی که هر روزش دستخوش توطئه‌ها و تضعیف‌ها بود با حضور به‌موقع و بصیرت از خودگذشتگی توام با عزت و ایستادگی مردان و زنانی که در برابر تندبادهای بی‌رحم مثل ترور، جنگ تحمیلی کمر خم نکرد، استوار ماند و رمز بقای انقلاب را درست درک و از ارزش‌های انقلابی، دینی و ملی پاسداری با تقدیم چندین شهید و آزاده از بهترین فرزندان شجاع با ایمان و عقیده با جهاد فی السبیل الله قلب امام و همه دوست‌داران انقلاب را شاد کرد تا آینده‌گان از مقاومت اسلامی مدافعین شهر آمل به سربلندی شرافت‌مندانه همراه با تعهد یاد کنند و درس عزت و افتخار مردم خطه شمال شود.

 

باید تصویر زیبای استقامت و ولایت‌مداری مردم آمل که یک گروه مردمی سنگر درست می‌کردند، گروهی کیسه شن و گروهی غذا می‌آوردند، گروهی مجروحان را حمایت و رسیدگی می‌کردند به نسل‌های آینده انتقال یابد تا نسل جوان و مومن با هوشیاری حول محور ولی‌فقیه و در همه زمینه‌ها حضوری چشم‌گیر داشته باشند.

 

یکی از بهترین راهکارهای ایستادگی دربرابر توطئه فرهنگی غرب، فرهنگ برنامه‌ریزی برای جلوگیری از فساد فرهنگ و بغض با ارزش‌ها و فضیلت‌های انسانی ازسوی دشمن است.

یادداشت: عباس اقوامی آملی

 


 

 

کد مطلب: MTY0NTE0
 

 
کیمیا سامانه